Kuiz: Si krahasohen zakonet tuaja

Plotësoni kuizin e mëposhtëm që ta përfitoni këtë kurs falas!

Ndani përshtypjet tuaja me ne

 • Elmedinë Gashi thotë:

  Jam kurioze të ta shof veten nga këndi I dikujt tjeter dhe të marr një pergjigjigjje me një perfundim sa më të sakët .Më pëlqen ky kuiz pasi që më përforcon njohurit mbi parimet qe do të bëjë në karrieren time të jetes ,mbi të gjitha më ndimon edhe në shkollimin tim ngaqë unë studioj psikologjin . Shpresoj qe ky kuiz do të jet më të vërtet perballje me veten time .Ju faleminderit.

  • Ju faleminderit qe moret pjese. Nese na lejoni nje sugjerim, do t’ju inkurajonim qe kuizin ta beni cdo 3-4 muaj, sepse keshtu mund te kuptoni edhe me mire se ku jeni me zakonet tuaja. Dite te mbare!

 • Xhuljete BUJUPI thotë:

  Jom kurioz te di me shum nga kjo faqe flm

  • Ju faleminderit per komentin. Ju ftojme te vijoni duke vizituar edhe seksionet e tjera brenda kesaj faqeje.

 • Me falni per shqetesimin , por pasi te kemi marre pergjigjet e pyetesorit mund te perfitojme kursin falas?

  • Pershendetje Oli, ju faleminderit per mesazhin dhe interesin. Lutem ri-bejeni testin dhe pasi ta plotesoni do t’ju dalin dhe udhezimet e sakta se si mund ta beni pa pagese. Mos nguroni te na shkruani serish nese keni ende pyetje. Suksese!

 • Vjollca liko thotë:

  Jam në moshën 52vjece dhe nuk di se cfar biznesi të hap

  • Pershendetje Vjollca, ju faleminderit per komentin dhe deshiren qe keni per te nisur dicka tuajen.

   Bota e biznesit dhe ne pergjithesi, ka plot histori te njerezve qe e kane ri-nisur karrieren e tyre mbas 40-ve dhe realisht ju pergezoj.

   Nisur nga informacioni i kufizuar qe na keni dhene, keshilla jone do ishte per te pare modele ekzistuese te njerezve apo bizneseve qe zhvillohen nga njerez qe kane eksperiencen dhe ekspertizen tuaj. Thene ndryshe, ju keni akumuluar tashme mjaft vite eksperience dhe jam i bindur qe keni kriuar nje ekspertize ne fusha specifike, per te cilen minimalisht mund te ofroni ‘konsulence’ me ore pune. Pra ju mund te angazhoheni prane bizneseve, organizatave apo dhe individeve prane jush, per t’u ofruar konsulence/keshillim mbi nevojat e tyre, bazuar mbi eksperiencen dhe ekspertizen tuaj. Kjo pergjigje sigurisht eshte shume e gjere dhe juve do t’ju duhet ta hulumtoni vete, por eshte vetem 1 menyre se si ju mund ta ri-angazhoni veten ne biznes.

   Une vete jam sakaq i angazhuar me disa biznese dhe organizata si konsulent i jashtem duke i mbeshtetur me nevojat e tyre specifike, pra eshte dicka konkrete qe mund te filloni ta beni ‘fillimisht pa pagese’ dhe me pas kundrejt nje tarife ne baze ore ose me kuote mujore.

   Shpresoj t’ju kemi ndihmuar sadopak. Suksese ne vazhdim.

 • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
  >