Prezantim: Si të bëni reklama ‘native’ për biznesin/organizatën tuaj?

0
1292
Reklamat native prezantim

Reklamat native (native advertising) janë reklama që ndërlidhen me përmbajtjen e faqes ku ndodhen vizitorët tuaj ekzistues apo ata potencialë.

Këto lloj reklamash aktualisht janë ndër mënyrat më efikase që ju lejojnë të prezantoni mesazhin apo fushatën tuaj në një mënyrë të natyrshme për lexuesit dhe konsumatorët e mediave të ndryshme online.

Facebook e bën këtë sa herë që ju shikoni ‘timeline’ në kompjuterin apo celularin tuaj. Mediat më të mëdhaja në botë vendosin ‘reklama’ që ndërthuren shumë natyrshëm me shkrimet dhe publikimet e tyre dhe nuk krijojnë një eksperiencë negative për vizitorët.

Këto dhe avantazhe të tjera do jenë pjesë e prezantimit të radhës që do zhvillohet me datë 21 nëntor pranë ambienteve të Fondacionit Ivanaj, si pjesë e prezantimeve të hapura nga Sfida Biznesi.

Kush është preznatuesi ynë

Prezantuesi ynë do jetë z. Ingrid Shyti i cili është CEO i platformës së vetme për reklamat native në Shqipëri – Boost.al

Ndër këshillat praktike që mund të jenë pjesë e prezantimit do flitet edhe se si:

Një aktivitet i hapur dhe falas për këdo që dëshiron të regjistrohet dhe ndjekë nëpërmjet internetit.

Ku: Fondacioni Ivanaj

Kur: 21 nëntor 2019, Ora 18:00-19:00

Si: Pa pagesë, mjafton të regjistroheni (shih linkun poshtë)


Për kë është ky prezantim:

  • Biznesmenë apo menaxherë që menaxhojnë faqen e tyre në ueb;
  • Sipërmarrës të lirë (freelance) që disponojnë faqe në internet;
  • Specialistë të marketingut dixhital që duan të kuptojnë ndikimin e mediave sociale në faqen e tyre;
  • Studentë që duan të lançohen në botën dixhitale;
  • Kushdo tjetër që ka interes.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Ju lutem vendosni emrin tuaj

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.