Si të përballeni me sfidat e suksesit dhe të ardhmen!

0
3078

Çfarë mund të bësh kur të duket vetja sikur nuk po sjell aq vlerë në punë apo jetë sa mendon se duhet të ishe duke sjellë? Suksesi duket si diçka që u përket të tjerëve por jo ty, të paktën në këtë periudhë ku je tani!

Jam i bindur që të gjithë i përjetojmë këto faza të përsëritura në jetën tonë. Periudha kur ndihemi sikur nuk po japim maksimumin tonë dhe sikur vlera e punës apo sipërmarrjeve tona nuk është atje ku duhet të ishte!

Kjo gjendje bëhet edhe më e dhimbshme kur fillojmë ta krahasojmë veten me njerëz të tjerë të cilët i shohim që – në dukje – po ecin mjaft mirë dhe shpejt drejt një të ardhmeje më të ndritur!

Në fakt, periudha si këto janë gjithnjë të dhimbshme dhe të vështira, dhe thjeshtësisht depresive! Por jini të bindur që këto periudha janë të domosdoshme pasi tregojnë që jeni duke reflektuar mbi gjendjen ku jeni dhe nevojën për të ndryshuar.

Ndaj, pa e humbur fillin dhe pa u zhytur në dëshpërim, fokusohuni te ato që jeni duke bërë!

Shihni si mund t’i shtoni vlerë punës apo sipërmarrjes që ju është besuar.

Jini besnik në gjërat e vogla dhe sigurisht vazhdoni të rriteni profesionalisht me qëllim që ta përgatisni veten për momentin kur do t’ju jepet mundësia për të ndritur sërish!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Ju lutem vendosni emrin tuaj

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.