Pse Facebook ka filluar spastrimin e “Like”-ve nga faqet publike në Facebook?

0
2525
Tabela Facebook për tre qendrat tregtare në Shqipëri

Thënë ndryshe, nëse keni vënë re një rënie të beftë të numrit të fansave në faqen tuaj në Facebook atëherë gjasat janë që sapo keni përfituar “uljen” e numrit të fansave jo-aktivë apo që e kanë mbyllur fare llogarinë e tyre në Facebook.

Si ndikon kjo në ecurinë e faqes tuaj?

Kjo sigurisht që nuk është shumë inkurajuese në pamje të parë, por nga ana tjetër ju ndihmon që të kuptoni se sa fansa të mirëfilltë keni si dhe ju ndihmon të kuptoni se sa aktivë janë ata realisht.

Gjithashtu, kjo është një sfidë për të përmirësuar atë që në gjuhën e statistikave të postimeve quhet “engagement” për fansat tuaj.

Njoftimi zyrtar i Facebook

Këtu do gjeni edhe njoftimin zyrtar nga Facebook: https://facebook.com/business/news/page-likes-update

Një tabelë si shembull

Ndërkohë, kjo është një pasqyrë e tre prej faqeve zyrtare në Facebook për tre qendrat kryesore tregtare në Shqipëri.

Tabela Facebook për tre qendrat tregtare në Shqipëri

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Ju lutem vendosni emrin tuaj

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.