Trajnim i hapur: Si të ndërtoni faqen tuaj me WordPress

1
1027
Si te ndertoni faqen me WordPress

Nëse keni një projekt, biznes apo organizatë atëherë ju duhet patjetër edhe një faqe në internet. Nuk bëhet fjalë për preferencë por një domosdoshmëri.

Ndërkohë, nëse ndërtimi i një faqe një internet ju duket ende si një sfidë e pakalueshme por nuk ka pse të jetë kështu.

Para disa vitesh ishte disi sfidë por tashmë kjo është bërë shumë e lehtë dhe moria e platformave dhe shërbimeve që e ofrojnë si mundësi shtohet çdo ditë.

Synimi i këtij trajnimi nuk është t’ju tregojë për çdo platformë që ekziston apo t’ju bindë që ju duhet një faqe!

Synimi është t’ju tregojë një mënyrë të sprovuar dhe të thjeshtë se si të ndërtoni faqen tuaj të parë apo atë të radhës me një platformë të mirënjohur si WordPress-i.

Aktualisht, mbi 30% e faqeve që ndërtohen në internet janë me WordPress. E përsëris, mbi 30%!

Kjo platformë e ka treguar që është super e lehtë për t’u përdorur dhe përshtatur me çdo lloj nevoje apo faqeje që ju keni nevojë të krijoni.

Ky trajnim do t’ju mësojë nga t’ia filloni që të ndërtoni faqen tuaj me WordPress.

Preferohet te paraqiteni me laptop nëse keni mundësi.

Kur: 4 dhjetor, ora 16:00

Ku: @ivanajfoundation

Si: hyrja falas, me regjistrim

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Ju lutem vendosni emrin tuaj

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.