Frymëzohuni për një fillim të ri

0
3453
Simon Sinek video

Ndërsa viti i ri ka filluar dhe ri-shihni planet apo punët për t’u bërë gjatë vitit mbase e gjeni veten disi dobët nga frymëzimi apo dëshira për të punuar!

Ose mbase jeni tërësisht i/e frymëzuar dhe gati për të filluar punën, fundja keni pushuar, festuar dhe tani jeni me energji të reja!

Cila do qoftë gjendja juaj aktuale, jam i bindjes se rigjetja e ‘fokusit’ do t’ju ndihmojë për ta ngritur nivelin tuaj edhe më lartë.

Sipas autorit të shumëshitur “Simon Sinek” gjithçka duhet të fillojë me pyetjen “pse”!

Rikujtimi i arsyes pse ekzistoni, pse ngriheni çdo ditë nga krevati, pse bëni punën që bëni, pse drejtoni organizatën/biznesin që keni, apo vetë ekzistenca juaj duhet të kulmojë te “pse”-ja.

Ndërsa nisni një vit të ri ju nxis të shihni apo rishihni këtë video frymëzuese titulluar: How great leaders inspire action. Por personalisht besoj se parimet vlejnë për shumë aspekte të jetës tonë personale dhe profesionale!

Nëse nuk jeni mirë me anglishten, shihni me kujdes opsionin për të aktivizuar titrat në gjuhën shqipe.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Ju lutem vendosni emrin tuaj

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.